«Powrót

Służba Celna udostępnia system eBooking TRUCK

Służba Celna udostępnia system eBooking TRUCK

Służba Celna udostępnia system eBooking TRUCK

plakat dotyczący systemu eBooking TRUCK, który umożliwi kierowcom samochodów ciężarowych i przedsiębiorcom transportowym internetową rezerwację terminu granicznej obsługi wywozowej z 30-dniowym wyprzedzeniem.
5 października 2015 roku Służba Celna udostępni system eBooking TRUCK, który umożliwi kierowcom samochodów ciężarowych i przedsiębiorcom transportowym internetową rezerwację terminu granicznej obsługi wywozowej z 30-dniowym wyprzedzeniem. Usługa będzie dostępna w oddziałach celnych granicznych w Koroszczynie i Grzechotkach. 
 
eBooking TRUCK to nowa jakość w gospodarczym ruchu granicznym oraz odpowiedź na potrzeby modernizującej się branży transportowej. System został stworzony w oparciu o badania środowiska transportowego przeprowadzone przez Instytut Logistyki i Magazynowania. Głównym założeniem eBooking TRUCK jest stworzenie możliwości zaplanowania czasu rozpoczęcia odprawy na wybranym przejściu granicznym.
 
Skorzystanie z e-Booking TRUCK będzie wymagało jednorazowej rejestracji poprzez stronę www.e-booking.gov.pl po której możliwe będą rezerwacje terminów odpraw, dokonywane z maksymalnie 30-dniowym wyprzedzeniem (przewidziany jest również uproszczony sposób rezerwacji bez konieczności logowania). 
  
Cały proces można opisać w 5 krokach:
  1. Rejestracja poprzez stronę www.e-booking.gov.pl (lub skorzystanie z rezerwacji jednorazowej),
  2. Rezerwacja dogodnego terminu odprawy – samemu lub przy wsparciu np. spedytora lub agenta celnego,
  3. Otrzymanie potwierdzenia rezerwacji terminu na podany adres e-mail,
  4. Przyjazd do strefy oczekiwania na przejściu granicznym, np. na 2 godziny przed odprawą,
  5. Wywołanie ze strefy oczekiwania i odprawienie się o zarezerwowanej wcześniej godzinie.
 
eBooking TRUCK to innowacyjne rozwiązanie, niosące wiele korzyści i wygód dla przedsiębiorców branży transportowej wszystkich krajów korzystających z polskiej granicy wschodniej. Wprowadzenie tego systemu stwarza wysoką przewidywalność procesu odpraw oraz pozwala kierowcom i firmom transportowym oszczędzać czas, a co za tym idzie także pieniądze. Ponadto eBooking TRCUK przyczyni się do zwiększenia przepustowość na wschodnich granicach Unii Europejskiej.
 
Od 5 października 2015 r. usługa eBooking TRUCK będzie dostępna dla korzystających z odpraw na przejściu granicznym w Grzechotkach (granica z Federacją Rosyjską) i Terminalu Samochodowym w Koroszczynie (granica z Białorusią). 
 
Szczegółowe informacje na temat systemu eBooking TRUCK oraz procedury rejestracji w systemie dostępne są na stronie internetowej: www.e-booking.gov.pl

Pliki do pobrania

«Powrót