«Powrót

Konferencja Służba Celna dla Biznesu 2016+

Konferencja Służba Celna dla Biznesu 2016+

Konferencja Służba Celna dla Biznesu 2016+

Konferencja Służba Celna dla Biznesu 2016+: Szef Służby Celnej , eksperci z Departamentu Ceł
Konferencja Służba Celna dla Biznesu 2016+: widok na salę konferencyjną
Konferencja Służba Celna dla Biznesu 2016+
W dniu 30 marca 2016 r. Służba Celna zorganizowała w gmachu Ministerstwa Finansów konferencję dla przedsiębiorców poświęconą najważniejszym zmianom w przepisach celnych, jakie nastąpią od 1 maja 2016 r. w związku z wejściem w życie pakietu prawnego Unijnego Kodeksu Celnego. Oprócz bieżących informacji w zakresie powyższej tematyki, konferencja stanowiła doskonałą okazję do dyskusji, wymiany opinii i stanowisk. Konferencja była również transmitowana „on line" za pośrednictwem internetu. 
 
Przybyłych powitał Podsekretarz Stanu w MF, Szef Służby Celnej Marian Banaś. Przedstawił krótka informacje o zmianach organizacyjnych wynikających z prac nad utworzeniem  nowej formacji - Krajowej Administracji Skarbowej, której wejście w życie planowane jest od 1 stycznia 2017 r. Szef Służby Celnej poinformował o zakresie zmian prawnych wynikających z wprowadzenia pakietu Unijnego Kodeksu Celnego oraz akcji edukacyjnej organizowanej zarówno przez Ministerstwo Finansów, jak również w Izbach i Urzędach Celnych.
 
W dalszej części konferencji eksperci z Departamentu Ceł oraz z Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier  przedstawili szczegółowe prezentacje dotyczące: stanu prawnego w zakresie unijnego prawa celnego, stanu prac i najistotniejszych  zmian w krajowym prawie celnym, długu celnego i zabezpieczeń, uproszczeń celnych, procedur specjalnych,  przejściowej ponownej oceny oraz czynności audytowych. Omówione zostały również  inne zmiany wprowadzane od 1 maja 2016 r., m. in. w zakresie elementów do ustalania należności celnych  (wartość celna, reguły pochodzenia, taryfa i środki taryfowe), a także przedstawiona informacja o systemach informatycznych i harmonogramie ich wdrożenia. Szczegółowe prezentacje dostępne są w plikach do pobrania.
 
Filmy z konferencji można obejrzeć na kanale YouTube Ministerstwa Finansów:

Pliki do pobrania

«Powrót