«Powrót

Komunikat - utrudnienia na przejściach granicznych

Komunikat - utrudnienia na przejściach granicznych

Komunikat - utrudnienia na przejściach granicznych


W związku z obserwowanym bardzo dużym natężeniem ruchu towarowego na przejściach  granicznych z Białorusią i Ukrainą - Służba Celna zachęca przewoźników dokonujących przewozów międzynarodowych do bieżącego śledzenia sytuacji na przejściach i wybieranie, w miarę możliwości, tych mniej obciążonych.

Czasy oczekiwania na przekroczenie granicy dostępne są m.in. na stronie internetowej www.granica.gov.pl oraz na elektronicznych tablicach informacyjnych dla kierowców usytuowanych przy drogach dojazdowych do głównych przejść granicznych (w województwie lubelskim na trasie Lublin-Dorohusk w miejscowości Piaski - droga krajowa nr 12).

Dane dotyczące czasów oczekiwania na przekroczenie granicy aktualizowane są cztery razy na dobę.

Na granicy z Ukrainą najbardziej obciążonym przejściem jest przejście graniczne Dorohusk-Jagodzin, na którym w ciągu doby odprawianych jest na kierunku wywozowym z Polski średnio 600 pojazdów ciężarowych. W piątek rano (12.04) w kolejce do odprawy oczekiwało przed przejściem granicznym w Dorohusku ponad 800 samochodów ciężarowych, podczas gdy przed trzema pozostałymi przejściami obsługującymi ruch towarowy na granicy z Ukrainą było łącznie 200 pojazdów.

W związku z rozpoczynającym się weekendem spodziewamy się - wzorem poprzednich tygodni - jeszcze większego natężenia ruchu w Dorohusku, a tym samym utrzymywania się wydłużonego czasu oczekiwania na przekroczenie granicy przez to przejście graniczne.
 

«Powrót