«Powrót

Groźne konsekwencje uczestnictwa w nielegalnym hazardzie

Groźne konsekwencje uczestnictwa w nielegalnym hazardzie

Groźne konsekwencje uczestnictwa w nielegalnym hazardzie

Funkcjonariusz Służby Celnej, w tle automaty to gier hazardowych
Służba Celna ostrzega, że czerpanie korzyści z nielegalnej działalności jest procederem, którego uczestnicy narażeni są nie tylko na konsekwencje karne i administracyjne, ale również na zetknięcie się z przestępcami, realizującymi swoje interesy w sposób bardzo bezwzględny. 
 
Przykładem takich dotkliwych skutków uczestnictwa w nielegalnym procederze jest udostępnianie powierzchni pod automaty osobom urządzającym gry hazardowe wbrew prawu. Właściciele i wynajmujący muszą liczyć się nie tylko z karami pieniężnymi, ale narażeni są także na kontakt ze światem przestępczym. 
 
Z informacji posiadanych przez Służbę Celną  wynika, że tylko od stycznia tego roku w całej Polsce odnotowano ponad 40 przypadków czynów przestępczych w lokalach wynajmowanych dla organizacji nielegalnych gier na automatach. Dochodziło do kradzieży pieniędzy lub automatów, napadów, rozbojów, niebezpiecznych ataków na pracowników lokali a nawet podpaleń. 
 
Tylko w pierwszym kwartale tego roku Służba Celna zatrzymała 8 tys. nielegalnie działających automatów do gier. Właścicielom lokali lub ich dzierżawcom, udostępniającym powierzchnie urządzającym nielegalne gry hazardowe, wymierzono  blisko 250 kar  pieniężnych w wysokości 12 tys. złotych każda. 
«Powrót