«Powrót

Dwa odziały celne w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice

Dwa odziały celne w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice

Dwa odziały celne w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice

Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice
Dynamiczny rozwój lotniska oraz wzrost ruchu pasażerskiego i towarowego przyniósł zmiany w organizacji Służby Celnej na śląskim lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Od 15 września 2016 roku funkcjonują tam dwa odrębne oddziały celne: osobowy oraz towarowy.
 
Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się lotnisk w kraju, w którym stale wzrasta natężenie ruchu i to zarówno osobowego, jak i towarowego. Sukcesywne zwiększanie wyników katowickiego lotniska jest możliwe dzięki ciągłej rozbudowie infrastruktury lotniczej, logistycznej, jak i dedykowanej do obsługi pasażerów. W 2015 roku oddano do użytku nową halę przylotów oraz nowoczesną drogę startową, w połowie 2016 roku uruchomiono nowy Terminal. Cargo i zmodernizowano najstarszą część lotniska, czyli Terminal A. Te ważne dla lotniska i regionu przedsięwzięcia sprawiły, że Katowice Airport zaliczane są do kategorii najbardziej nowoczesnych lotnisk w Polsce i Europie.
 
Od początku tego roku ze śląskiego lotniska skorzystało ponad 2,2 mln pasażerów z całego świata. Aktualnie katowicki port lotniczy realizuje 100 tras regularnych i czarterowych Przeprowadzona modernizacja terminali pasażerskich pozwala odprawić nawet 6 mln pasażerów w ciągu roku. Dla odprawy tak ogromnej ilości pasażerów koniecznym stało się wdrożenie zmian organizacyjnych po stronie Służby Celnej. Dla zapewnienia sprawnej i profesjonalnej odprawy turystów został utworzony Oddział Celny Osobowy w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice. 
 
Nowoczesna infrastruktura daje gwarancję obsługi pasażerów i przewoźników lotniczych na najwyższym światowym poziomie. Funkcjonowanie dwóch odrębnych oddziałów celnych, osobowego i towarowego, pozwoli na skuteczną realizację zadań Służby Celnej w zakresie wysokich standardów obsługi podróżnych, bezpieczeństwa rynku i obywateli Polski i Unii Europejskiej oraz płynności międzynarodowego obrotu towarowego.
«Powrót