«Powrót

Znaleźli nielegalne wyroby akcyzowe oraz broń palną i amunicję

Znaleźli nielegalne wyroby akcyzowe oraz broń palną i amunicję

Znaleźli nielegalne wyroby akcyzowe oraz broń palną i amunicję

tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy
broń palna
amunicja
Niecodzienny finał miały wspólne działania sieradzkich celników z Sekcji Dozoru i funkcjonariuszy policji wymierzone w nielegalny obrót  wyrobami akcyzowymi. Na terenie jednej z posesji pod Wieluniem (woj. łódzkie) mundurowi znaleźli nie tylko tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy, ale również broń palną i amunicję.
 
Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że na targowisku w Wieluniu może mieć miejsce sprzedaż nielegalnych wyrobów akcyzowych. Potwierdziło się to podczas kontroli stanowiska handlowego, należącego do 51-letniego mężczyzny, gdzie celnicy znaleźli nielegalną krajankę tytoniową, papierosy i alkohol z nieznanej produkcji. 
 
Następne kroki funkcjonariusze skierowali do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie zarekwirowali kolejne nielegalne wyroby akcyzowe: 65 kilogramów tytoniu, ponad 20 litrów alkoholu i papierosy. Zabezpieczyli również aparaturę do produkcji alkoholu. 
 
Podczas przeszukania garażu należącego do handlarza z Wielunia policjanci natrafili najpierw na amunicję do broni palnej, a następnie znaleźli broń palną długą z tłumikiem. W innych częściach  posesji funkcjonariusze odkryli kolejnych 17 sztuk broni długiej pneumatycznej i amunicję.
 
Policjanci zabezpieczyli również pieniądze: 123 tys. złotych i 2,5 tys. funtów brytyjskich. Pochodzenie oraz rodzaj zabezpieczonej broni i amunicji ustali postępowanie prowadzone przez  wieluńską Prokuraturę.
«Powrót