«Powrót

Zlikwidowano nielegalną linię produkcyjną

Zlikwidowano nielegalną linię produkcyjną

Zlikwidowano nielegalną linię produkcyjną

Funkcjonariusze podczas przeliczania nielegalnych papierosów
Nielegalny skład wyrobów tytoniowych
Funkcjonariusze Służby Celnej z Grupy Mobilnej w Zgorzelcu i Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną i znaleźli nielegalne papierosy, tytoń i spirytus.
 
Mundurowi w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego zatrzymali do kontroli samochód, w którym ujawniono 300 paczek papierosów bez banderoli. Po wytypowaniu do przeszukania kolejnych miejsc ujawniono, że na jednej z posesji prowadzono nielegalną produkcję i konfekcjonowanie tytoniu.
 
W specjalnie przerobionym na skrytkę pomieszczeniu funkcjonariusze ujawnili kartony ze sprasowanym suszem tytoniowym - 8 kartonów (5 o wadze 150 kg oraz 2 o wadze 180 kg). W 6 jutowych workach znajdował się nieoznaczony znakami akcyzy tytoń do palenia, o łącznej wadze 119,50 kg. W innym pomieszczeniu ujawniono urządzenie służące do rozdrabniania suszu tytoniowego - na tytoń do palenia.
 
Mundurowi ujawnili łącznie 850 tyś. sztuk papierosów, 1,5 tony tytoniu i 55 litrów spirytusu – bez znaków akcyzy. Wartość nielegalnych towarów akcyzowych wynosi 1,3 mln złotych. Zatrzymano właściciela posesji 44-letniego mężczyznę. Za nielegalne posiadanie, przechowywanie i przewożenie wyrobów akcyzowych może grozić wysoka grzywna, kara do trzech lat pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie. Postępowanie w sprawie naruszenia przepisów kodeksu karnego skarbowego prowadzą funkcjonariusze Urzędu Celnego w Wałbrzychu a zajęty towar trafił do magazynów Izby Celnej.
«Powrót