«Powrót

Ziarna słonecznika z przemytniczą niespodzianką

Ziarna słonecznika z przemytniczą niespodzianką

Ziarna słonecznika z przemytniczą niespodzianką

Papierosy ukryte w „oryginalnie
Na nietypowy pomysł wpadła obywatelka Ukrainy, chcąc przemycić do Polski papierosy przez przejście graniczne w Medyce. Kontrabanda ukryta była w „oryginalnie" zgrzewanych torebkach z ziarnami słonecznika.
 
To była rutynowa kontrola celna. Minionej nocy (27/28 października br.) funkcjonariuszka Oddziału Celnego w Medyce kontrolowała bagaż podręczny 31-letniej obywatelki Ukrainy. Kobieta przekraczała granicę samochodem dostawczym na ukraińskich numerach rejestracyjnych.
 
W jej bagażach znajdowały się oryginalnie zapakowane worki ze słonecznikiem. 
Fabryczne, zgrzewane opakowania słonecznika na pozór nie powinny budzić zastrzeżeń, a jednak okazało się, że worki znajdujące się głębiej, niż te na wierzchu, są bardziej twarde niż powinny. Podczas dalszej rewizji wyjaśniło się, że zawierają nie tylko słonecznik. 
Małe, niepozorne opakowania z ziarnami słonecznika kryły średnio po 1- 2 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariuszka Służby Celnej wykryła w nich łącznie 410 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
 
Służba Celna zatrzymała papierosy do dalszego postępowania oraz zabezpieczyła 2,5 tys. złotych na poczet kary grzywny, która grozi obywatelce Ukrainy. 
«Powrót