«Powrót

Zbiornik paliwa wypełniony bursztynem

Zbiornik paliwa wypełniony bursztynem

Zbiornik paliwa wypełniony bursztynem

Celnik stoi przy stole z bursztynem
Ponad 9 kg bursztynu usiłował przemycić na przejściu granicznym w Korczowej ob. Ukrainy. Za nielegalny transport towaru przez granicę miał zarobić 800 zł. 
 
Funkcjonariusze Służby Celnej z Oddziału Celnego w Korczowej wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy, którym podróżował 18-letni ob. Ukrainy. Pojazd poruszał się zielonym pasem, przeznaczonym dla podróżnych nie przewożących towarów, podlegających obowiązkowi zgłoszenia celnego. 
 
W trakcie rewizji samochodu funkcjonariusze wykryli, że w zbiorniku paliwa znajduje się ukryty przed kontrolą celną bursztyn. 18-latek przyznał się do przewozu 9,15 kg nieoszlifowanych kamieni bursztynu. Jak wyjaśnił, miał go jedynie przewieźć przez granicę i zarobić na tym 800 zł. Towar trafił do magazynu depozytowego Służby Celnej, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie. 
 
W 2016r. funkcjonariusze Służby Celnej w woj. podkarpackim zapobiegli wprowadzeniu do nielegalnego obrotu prawie 1,5 tony bursztynu. Skrytki na bursztyn w zbiornikach paliwa czy akumulatorach pojazdów nie są żadnym zaskoczeniem dla podkarpackich celników. Na przestrzeni ostatnich kilku lat udaremniali próby przemytu bursztynu także w butlach gazowych, skrzyniach narzędziowych, lusterkach,  kołach zapasowych, przerobionych dachach i podłogach pojazdów. Do ciekawostek zaliczyć można także próby przemytu bursztynu w rajstopach i skarpetach. 
«Powrót