«Powrót

Wiózł na lewo szklany zwierzyniec

Wiózł na lewo szklany zwierzyniec

Wiózł na lewo szklany zwierzyniec

Celnik wykłada na stół szklane figurki przedstawiające postaci zwierząt
na stole wyłożone szklane figurki przedstawiające postaci zwierząt
szklana figurka zwierzęcia
Kilkaset szklanych figurek przedstawiających postaci zwierząt ukrył przed kontrolą celną 46-letni obywatel Ukrainy. Celnicy znaleźli towar, a podróżny usłyszał zarzut przemytu. 
 
Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Hrebennem. W osobowym peugeocie na ukraińskich numerach rejestracyjnych mundurowi szukali przede wszystkim papierosów. Celniczy nos ich nie zawiódł i faktycznie znaleźli w aucie kilkadziesiąt paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Nie spodziewali się jednak, że w zakamarkach peugeota dodatkowo odkryją ponad czterysta wykonanych ze szkła zwierzątek. Szklane gadżety podobne do tych, które możemy spotkać w sklepach i na straganach z pamiątkami, ukryte były w bokach bagażnika oraz w bagażu 46-latka. Towar do podróży był starannie przygotowany – każda figurka owinięta była papierem, by w trakcie transportu nie uległa uszkodzeniu. 
 
Mężczyzna powinien zgłosić szklaną kolekcję do kontroli oraz opłacić związane z jej przywozem należności. Ponieważ tego nie zrobił, funkcjonariusze postawili mu zarzut przemytu. 
 
46-latek przyznał się do winy, odmówił jednak składania wyjaśnień. Na poczet kary grzywny grożącej mu w związku z popełnionym wykroczeniem skarbowym mężczyzna wpłacił 700 zł.
 
Wartość towaru celnicy oszacowali na ponad 10 tys. zł. 
 
Postępowanie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Zamościu.
«Powrót