«Powrót

Wietnamczycy między paletami

Wietnamczycy między paletami

Wietnamczycy między paletami

 funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska i zatrzymani migranci z Azji
skrytka pod paletami
20 października na drodze krajowej nr 8 funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska znaleźli 13 migrantów z Azji ukrytych w naczepie łotewskiego tira. Azjatów oraz łotewskiego kierowcę przejęli współpracujący z celnikami funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak.
 
W czwartek, tuż za granicą z Litwą celnicy z Budziska zatrzymali do kontroli łotewskiego tira, w naczepie którego zgodnie z przedstawionymi dokumentami miał znajdować się ładunek palet. Podczas szczegółowego sprawdzania naczepy, funkcjonariusze odkryli między paletami skrytkę, w której ukrywało się 13 osób o azjatyckich rysach twarzy.  
 
Współdziałający funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy przejęli sprawę w ramach kontroli legalności pobytu ustalili, że są to obywatele Wietnamu w wieku 16 - 40 lat. Cudzoziemcy (3 kobiety i 10 mężczyzn) nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w naszym kraju.
 
Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 38 - letni łotewski kierowca pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej, prawdopodobnie usłyszy zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
«Powrót