«Powrót

Większa aktywność Służby Celnej w czerwcu

Większa aktywność Służby Celnej w czerwcu

Większa aktywność Służby Celnej w czerwcu

W związku ze zbliżającym się szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży Służba Celna, w celu zwiększenia bezpieczeństwa państwa, prowadzi wzmożone kontrole towarów, środków transportu i osób.

Jednocześnie odnotowuje się większy (w porównaniu do czerwca 2015 r.) ruch towarowy. Liczba pojazdów ciężarowych odprawionych na drogowych przejściach granicznych w dniach 1 – 21 czerwca br. była o 5,3 tys. wyższa, niż w analogicznym okresie 2015 r.

Skutkuje to również wzrostem liczby kontroli, których poziom różni się na poszczególnych przejściach granicznych w zależności od lokalnej specyfiki ruchu i identyfikowanego zagrożenia. W dniach 1-19 czerwca 2016 r. w każdym z przejść został on podwyższony.

Podjęte przez kierownictwo Służby Celnej działania przynoszą wymierne efekty - obserwujemy wzrost efektywności działań. W ostatnich dniach celnicy zatrzymali ok. 30 kg narkotyków (w tym 1,5 kg kokainy), 35 mln sztuk papierosów (przy 15 mln sztuk w czerwcu 2015 r.), 36 ton nielegalnego oleju oraz udaremnili próbę przemytu nielegalnych cudzoziemców.

Aktualnie sytuacja na drogowych przejściach jest unormowana, a czas oczekiwania na odprawę systematycznie się skraca.

W czerwcu tego roku średnia liczba funkcjonariuszy pełniących służbę na jednej zmianie w drogowych przejściach granicznych wynosi 290 i była wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego (278).

Służba Celna niezmiennie dba o bezpieczeństwo rynku i obywateli Polski i Unii Europejskiej oraz bezpieczeństwo finansowe Państwa.
 

«Powrót