«Powrót

Węgiel na grilla maskował wielki przemyt

Węgiel na grilla maskował wielki przemyt

Węgiel na grilla maskował wielki przemyt

worki z węglem i ukrytymi papierosami
celnik otwiera worek z węglem
celnik wyjmuje papierosy z worka z węglem
papierosy w worku z węglem
Trzeci w ciągu niespełna dwóch miesięcy przemyt papierosów w ładunku węgla drzewnego wykryli funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej. Tym razem celnicy z Budziska w polskiej ciężarówce przewożącej węgiel grillowy znaleźli 110 tys. paczek papierosów wartych ponad 1 mln złotych.
 
Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali w pobliżu granicy z Litwą polską ciężarówkę. Z dokumentów przedstawionych mundurowym przez 34-letniego kierowcę tira wynikało, że w naczepie przewożony jest z Estonii do Polski ładunek węgla drzewnego w 10-cio kilogramowych workach. 
 
Podczas szczegółowego sprawdzania towaru poprzedzonego prześwietleniem rentgenowskim ciężarówki okazało się, że w części worków oprócz deklarowanego węgla znajduje się tytoniowa kontrabanda. W sumie celnicy z Budziska znaleźli w kontrolowanym tirze 110 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej przekraczającej 1 mln złotych. 
 
W sprawie przemytu Służba Celna wszczęła śledztwo. Kierowca tira został przesłuchany. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka służąca do przewozu kontrabandy na parking Urzędu Celnego w Suwałkach. Za przemyt tak dużej liczby papierosów grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
«Powrót