«Powrót

Tir wypełniony papierosową kontrabandą

Tir wypełniony papierosową kontrabandą

Tir wypełniony papierosową kontrabandą

celnik z psem obok tira
celnik wyjmuje paczki z papierosami z palet w tirze
wypakowane palety z papierosami
Transport 450 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad 5,5 miliona złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. To jeden z dwóch największych przemytów papierosów udaremnionych w tym roku przez podlaskich celników. 
 
Na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Jasionowo funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę, za kierownicą której zasiadał 38-letni Polak. Po otwarciu naczepy służbowy owczarek belgijski Andi wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych natychmiast zainteresował się kartonami, które znajdowały się w jej wnętrzu. W tym momencie nie było już wątpliwości z jakim towarem celnicy mają do czynienia.
 
W sumie w naczepie tira funkcjonariusze celni znaleźli 450 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru szacowana jest na ponad 5,5 miliona złotych.
 
Podlascy celnicy wszczęli przeciwko kierowcy śledztwo. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka służąca do przemytu na parking Urzędu Celnego w Suwałkach. Zatrzymanemu i tymczasowo aresztowanemu na 3 miesiące mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
«Powrót