«Powrót

Służba Celna przechwyciła transport nielegalnych papierosów

Służba Celna przechwyciła transport nielegalnych papierosów

Służba Celna przechwyciła transport nielegalnych papierosów

celnik wyjmuje papierosy
papierosy ukryte w kartonie
42 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu przechwycili współpracujący ze sobą mazowieccy i podlascy celnicy. Kontrabanda o szacunkowej wartości rynkowej ponad 550 tys. złotych znajdowała się w jednym z podwarszawskich magazynów. 
 
Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze Izby Celnej w Białymstoku dzięki współpracy z litewską i estońską służbą celną ustalili, że do jednego z magazynów logistycznych pod Warszawą mógł trafić z krajów nadbałtyckich transport nielegalnych papierosów. 
 
Na wytypowane miejsce udali się mazowieccy celnicy wspierani przez czworonożną specjalistkę od wykrywania wyrobów tytoniowych – labradorkę Locę, którzy skontrolowali  podejrzaną przesyłkę (168 kartonowych pudeł ustawionych na 4 paletach). Wynik kontroli potwierdził wcześniejsze ustalenia podlaskich celników –  funkcjonariusze Izby Celnej w Warszawie znaleźli w kartonach 42 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, których szacunkowa wartość rynkowa przekracza pół miliona złotych.
 
Celnicy wszczęli w sprawie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny towar, który trafił do magazynu Izby Celnej w Warszawie. Funkcjonariusze sprawdzają teraz skąd dokładnie pochodził nielegalny towar i gdzie miał faktycznie trafić. Sprawa jest rozwojowa. 
«Powrót