«Powrót

Służba Celna na II Wschodnim Forum Biznesu

Służba Celna na II Wschodnim Forum Biznesu

Służba Celna na II Wschodnim Forum Biznesu

Służba Celna na II Wschodnim Forum Biznesu - widok na salę konferencyjną
Służba Celna na II Wschodnim Forum Biznesu - widok na salę konferencyjną
Służba Celna na II Wschodnim Forum Biznesu - widok na salę konferencyjną
Zorganizowane z myślą o ułatwieniu relacji ekonomicznych i prowadzeniu przedsiębiorczości lubelskie forum biznesowe zgromadziło blisko pół tysiąca gości z Polski i z zagranicy. Udział w międzynarodowej debacie wzięła również Służba Celna.
 
Spotkania w ramach II Wschodniego Forum Biznesu trwały od 22 do 23 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. To już druga edycja tego przedsięwzięcia, które podobnie jak w roku ubiegłym zgromadziło uczestników z wielu krajów. W gronie tym byli eksperci z dziedziny ekonomii i finansów, samorządowcy, reprezentanci ministerstw z resortów gospodarczych, członkowie izb przemysłowo-handlowych, konsulowie i ambasadorowie oraz przedsiębiorcy z wielu państw m.in.: Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Włoch, USA, Angoli, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Mołdawii, Uzbekistanu, Libii, Indii, Iranu, Wielkiej Brytanii, Francji, Kongo. 
 
Do udziału w tym wydarzeniu zaproszenie otrzymała również Służba Celna. Na forum zabrała głos nadkom. Bożena Szołucha zastępca dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej, która w trakcie panelu biznesowego przedstawiła zebranym zagadnienia związane z zadaniami Służby Celnej w zakresie ochrony rynku i zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom Unii Europejskiej. 
 
Poza blokiem poświęconym biznesowi uczestnicy prowadzili też dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli samorządów, izb przemysłowo-handlowych oraz dyplomatów.
Jednym z kluczowych punktów Forum było podpisanie umowy między organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców. 
 
Organizatorzy przygotowali też wizyty studyjne. W czwartek (23.06.) forumowicze odwiedzili m. in. Port Lotniczy Lublin, Zakłady Perła Browary Lubelskie oraz Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów.
 
***
 
Wschodnie Forum Biznesu jest owocem współpracy między Lubelską Fundacją Wspierania Biznesu, Urzędem Marszałkowskim i firmami oraz instytucjami polskimi i zagranicznymi działającymi na rynkach międzynarodowych. Impreza ta jest odpowiedzią na potrzeby środowiska biznesowego stworzenia wydarzenia, dzięki któremu zejdą sie drogi biznesowe firm oraz instytucji polskich i zagranicznych. Forum ma charakter cykliczny, a jego nadrzędnym celem jest prezentacja potencjału gospodarczego Lubelszczyzny oraz nawiązywanie kontaktów gospodarczych z inwestorami. 
«Powrót