«Powrót

Służba Celna i Straż Graniczna zlikwidowały nielegalną rozlewnię

Służba Celna i Straż Graniczna zlikwidowały nielegalną rozlewnię

Służba Celna i Straż Graniczna zlikwidowały nielegalną rozlewnię

nielegalna rozlewnia alkoholu
Blisko 7 tysięcy litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 450 tysięcy złotych oraz sprzęt do jego oczyszczania przechwycili 10 lutego niedaleko Łodzi funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej i łódzkiej Służby Celnej. Do sprawy zatrzymano 4 mieszkańców Łodzi.
 
Najpierw funkcjonariusze skontrolowali fiata ducato kierowanego przez 52–letniego łodzianina, który przewoził w sumie 3 tysiące litrów spirytusu bez polskiej akcyzy w litrowych, plastikowych butelkach. Kolejne litry alkoholu oraz kompletną linię do odkażania i rozlewania spirytusu strażnicy graniczni wraz z celnikami z Wydziału Zwalczania Przestępczości w Łodzi ujawnili na terenie posesji znajdującej się w okolicach Łodzi, z której wyjechał skontrolowany wcześniej samochód. Zabezpieczono tam 4 tysiąclitrowe pojemniki z alkoholem, kilka tysięcy plastikowych butelek oraz nakrętki. Na gorącym uczynku produkcji nielegalnego spirytusu zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 24, 38 i 44 lat. Jak się później okazało, 44-latek był poszukiwany w celu osadzenia w areszcie śledczym. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 7 tysięcy litrów spirytusu, którego wartość oszacowano na przeszło 450 tysięcy złotych. 
 
Po wykonaniu czynności procesowych trzej mężczyźni zostali zwolnieni, a 44-latek przekazany Policji. Wszystkim grozi wysoka grzywna.
 
Spirytus i sprzęt do jego wytwarzania zostały zabezpieczone przez celników. Czas trwania procederu i jego faktyczny rozmiar ustali dalsze postępowanie w tej sprawie, które poprowadzi Urząd Celny I w Łodzi.
«Powrót