«Powrót

Pusta ciężarówka, a w niej cenny towar

Pusta ciężarówka, a w niej cenny towar

Pusta ciężarówka, a w niej cenny towar

celnik wydobywa bursztyn z podłogi ciężarówki
bursztyn
Blisko 50 kilogramów bursztynu przemycał obywatel Ukrainy. Z towarem wartym ponad 94 tys. zł wpadł na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce podczas kontroli Służby Celnej.
 
Minionej nocy (6.12 br.) na przejście graniczne w Medyce wjechał samochód ciężarowy za kierownicą którego zasiadał 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zadeklarował funkcjonariuszom Służby Celnej przejazd przez granicę pustym środkiem transportu. Mundurowi jednak nie do końca uwierzyli w deklarację kierowcy i postanowili bliżej przyjrzeć się ciężarówce. W tym celu pojazd został skierowany do  prześwietlenia promieniami rtg. Szybki „rzut oka" funkcjonariuszy celnych na ekran monitora i wszystko było już jasne… w ciężarówce na pewno znajduje się niezgłoszony do kontroli celnej towar. Okazało się, że w profilach stojaków do przewozu ładunku (szkła) ukrytych było ponad 47 kilogramów bursztynu. Jego wartość Służba Celna szacuje na kwotę ponad 94 tys. zł.
 
Do własności i próby przemytu przyznał się kierowca ciężarówki, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej i wpłacił 10 tys. zł na poczet grożącej kary.
 
Bursztyn trafił do magazynu celnego.
«Powrót