«Powrót

Przydomowa bimbrownia zlikwidowana

Przydomowa bimbrownia zlikwidowana

Przydomowa bimbrownia zlikwidowana

funkcjonariusz Służby Celnej i Policji podczas kontroli nielegalnej linii produkcyjnej alkoholu
nielegalna linia produkcyjna alkoholu
kartony z nielegalnie wyprodukowanym alkoholem
Augustowscy kryminalni i funkcjonariusze Służby Celnej z Augustowa w wyniku wspólnych działań zlikwidowali na jednej z posesji w gminie Bargłów Kościelny nielegalną linię produkcyjną alkoholu. Zatrzymany na miejscu 27-latek odpowie za nielegalny wyrób alkoholu. 
 
Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej w Augustowie, wkroczyli wczoraj na posesję położoną w gminie Bargłów Kościelny. Mundurowi podejrzewali, że mieszkający tam mężczyzna trudni się nielegalnym wyrobem alkoholu etylowego. Podczas przeszukania posesji, funkcjonariusze w budynkach gospodarczych znaleźli kompletną linię produkcyjną, służącą do produkcji alkoholu. 
 
Dodatkowo w pomieszczeniach znajdowało się 7 plastikowych kontenerów z zawartością około 1500 litrów zacieru zbożowego oraz 230 litrów gotowego produktu, z czego część znajdowała się w szklanych, zakorkowanych butelkach, a część w plastikowych beczkach i pojemnikach. W trakcie wspólnych działań funkcjonariusze znaleźli ponadto kolumny filtracyjne, alkoholomierze, drożdże i komponenty wykorzystywane w gorzelnictwie, a także przeszło 1500 sztuk pustych, szklanych butelek z korkami. 
 
Mundurowi zabezpieczyli elementy linii produkcyjnej. Na miejscu zatrzymany został 27 – letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny. Mężczyzna teraz odpowie przed sądem za nielegalny wyrób alkoholu.
«Powrót