«Powrót

Przemytnicy kombinują a celnicy znajdują

Przemytnicy kombinują a celnicy znajdują

Przemytnicy kombinują a celnicy znajdują

służbowy pies – Frida pilnuje papierosów
celnik wyjmuje papierosy z samochodu
Ponad 2,4 tys. paczek papierosów usiłował przemycić przez granicę w Korczowej obywatel Ukrainy. Przemyślaną i dobrze wykonaną skrytkę bez trudu odkryli  funkcjonariusze Służby Celnej.
 
Wczoraj (7 bm.) około godziny 18 na przejście graniczne w Korczowej wjechał kursowy autokar relacji Kijów (UA) – Frankfurt (DE). Autobus został skierowany przez Służbę Celną do kontroli z wykorzystaniem skanera rtg oraz służbowego psa – Frida. Pozwoliło to na dotarcie do skrytki, w której ukrytych  było 2420 paczek papierosów różnych marek. 
 
Do próby przemytu przyznał się kierowca autobusu – 42-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjaśnił funkcjonariuszom, że ukrył papierosy w bocznej ściance toalety, bo wiedział, że takiej ilości nie może przewieźć przez granicę. Docelowo papierosy miały trafić do Niemiec. Sprawca złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej i wpłacił 27 tys. zł na poczet kary.
 
Wpadkę zaliczył również ukraiński paser w miejscowości Szówsko na Podkarpaciu. Mężczyzna wpadł z 520 paczkami papierosów podczas kontroli drogowej prowadzonej wspólnie przez funkcjonariuszy Służby Celnej i Straży Granicznej. Sprawca ukrył papierosy w profilach podłogi oraz dachu swojego samochodu marki Fiat Ducato. Postępowanie w tej sprawie prowadzi SG.
«Powrót