«Powrót

Przemyt w dostawczym fordzie

Przemyt w dostawczym fordzie

Przemyt w dostawczym fordzie

pies z celnikiem przeszukują wnętrze naczepy
celnik zdejmuje panele w naczepie, pod którymi widać ukryte papierosy
Przemyt ponad 15 tys. paczek białoruskich papierosów przechwycili w Augustowie funkcjonariusze Służby Celnej. Nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej blisko 200 tys. złotych celnicy znaleźli w busie na litewskich numerach rejestracyjnych.
 
Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli w Augustowie dostawczego forda na litewskich numerach rejestracyjnych. 30-letni kierowca pojazdu zapewniał, że nie przewozi żadnych towarów, a do Polski przyjechał kupić warzywa. Celnicy postanowili jednak dokładnie przyjrzeć się przestrzeni ładunkowej jego samochodu.
 
W wyniku szczegółowej rewizji forda, w której uczestniczył także owczarek niemiecki Argo mundurowi odkryli, że podłoga oraz ściany boczne samochodu są przerobione, a w ich wnętrzu ukryte są papierosy. W sumie w kontrolowanym samochodzie celnicy znaleźli ponad 15 tys. paczek białoruskich papierosów, których czarnorynkowa wartość szacowana jest na blisko 200 tys. złotych.
 
Wobec obywatela Litwy Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe. Celnicy zatrzymali nielegalny towar oraz zabezpieczyli przerobiony do przewozu kontrabandy samochód. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, przepadek papierosów oraz utrata pojazdu. 
«Powrót