«Powrót

Profesjonalna odprawa pielgrzymów na śląskim lotnisku

Profesjonalna odprawa pielgrzymów na śląskim lotnisku

Profesjonalna odprawa pielgrzymów na śląskim lotnisku

Pielgrzymi z celnikiem na Lotnisku w Pyrzowicach

W Katowicach-Pyrzowicach funkcjonariusze Służby Celnej odprawili 700 pielgrzymów przybywających na Światowe Dni Młodzieży. Profesjonalna odprawa celna, sympatyczni i uśmiechnięci funkcjonariusze, miła atmosfera, nowoczesne lotnisko – takie były pierwsze wrażenia pielgrzymów.

W środę (20.07) celnicy sprawnie i szybko odprawili kilka grup młodych pielgrzymów, którzy wylądowali w Katowicach. Doskonała organizacja służb w śląskim porcie lotniczym pozwoliła na sprawną odprawę samolotów czarterowych z pielgrzymami z Izraela, Włoch i Hiszpanii. Samolotami rejsowymi przyleciała również młodzież z Francji, Botswany i Meksyku. Tego dnia, poza normalnym wakacyjnym ruchem pasażerskim, celnicy odprawili 700 pielgrzymów, którzy już przylecieli na Światowe Dni Młodzieży.
Pielgrzymi pokonali tysiące kilometrów, aby właśnie w Polsce, w Krakowie i Częstochowie, spotkać się z papieżem Franciszkiem. Profesjonalna odprawa celna, sympatyczni i uśmiechnięci funkcjonariusze, miła atmosfera, nowoczesne lotnisko – takie były pierwsze wrażenia pielgrzymów. To ich pierwsza podróż do naszego kraju. Profesjonalizm służb w połączeniu z miłą atmosferą stał się najlepszym dowodem, że warto pokonać trud podróży, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Najbliższe dni młodzi z wielu krajów spędzą na wspólnej modlitwie, konferencjach, warsztatach i koncertach. Zanim rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, pielgrzymi spędzą kilka dni na zwiedzaniu Polski. Dla młodych pielgrzymów przygotowano szereg atrakcji, wydarzeń i udogodnień związanych m.in. z komunikacją, bezpieczeństwem czy informacją.
Służba Celna przygotowała specjalny film informacyjny dla pielgrzymów przyjeżdżających zza granicy na Światowe Dni Młodzieży. Zawarto w nim porady dotyczące przepisów obowiązujących w Polsce. Film dostępny jest na profilu YouTube Ministerstwa Finansów, na stronie Służby Celnej, Twitterze i Facebooku Służby Celnej. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży Centrum Informacji Służby Celnej udziela informacji od 18 lipca do 5 sierpnia w wydłużonym czasie służby tj. od godz. 8.00 do 20.00, również w soboty i niedziele. Celnicy odpowiadają na pytania telefoniczne i mailowe.

«Powrót