«Powrót

Poznawać świat z celnikami

Poznawać świat z celnikami

Poznawać świat z celnikami

Funkcjonariusz prezentuje okazy CITES
Dzieci poznają budowę samolotu
Model ułatwia poznanie kształtu samolotu
Okazy w rękach dzieci
Uczniowie zapoznają się ze skórą pytona
Spotkanie dzieci z Nutką
Nutka pracuje na taśmie bagażowej
14 listopada 2016 r. mazowieccy celnicy zorganizowali spotkanie edukacyjne na terenie portu lotniczego w Warszawie dla uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach.
 
Wycieczka rozpoczęła się w hangarze LOTAMS, gdzie dzieci mogły wejść na pokład samolotu i zwiedzić go od środka. Dzieci zadawały wiele pytań, dowiedziały się ile silników ma samolot, z jaką prędkością i na jakiej wysokości latają samoloty, a nawet czy w samolocie są okna, które można otworzyć. Aby lepiej poznać jaki ma kształt i jak zbudowany jest samolot, miały do dyspozycji modele samolotów.
 
Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w terminalu lotniska, gdzie celnicy przygotowali zajęcia edukacyjne dot. ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt chronionych konwencją CITES. Dzieci wraz z opiekunami z wielkim zainteresowaniem zapoznawały się ze spreparowanymi okazami krokodyli, węży, żółwi, karakali, gepardów, wilków, koralowców, muszli i wielu innych.
 
Wycieczka zakończyła się spotkaniem z przewodnikiem i jego psem służbowym Nutką. Żywiołowy i przyjazny pies wywołał ogromny entuzjazm dzieci i dorosłych. Przewodnik opowiedział dzieciom o tym jak psy są szkolone, kto się nimi zajmuje i jak wygląda ich praca w Służbie Celnej. Dzieci mogły również zobaczyć Nutkę "w akcji" na taśmie bagażowej.
 
Ta niecodzienna lekcja dała dzieciom okazję do poznania lotniska, a także zadań Służby Celnej. Warto wspierać je w poznawaniu świata. 
«Powrót