«Powrót

Podróbki w rękach łomżyńskich celników

Podróbki w rękach łomżyńskich celników

Podróbki w rękach łomżyńskich celników

celnik przegląda podrobione zabawki
celnik przegląda podrobione zabawki
Funkcjonariusze Służby Celnej w wyniku kontroli dwóch sklepów w Zambrowie i w Łomży ujawnili ponad 500 szt. podrobionych zabawek. To kolejne w ostatnich dniach zatrzymanie podróbek przez łomżyńskich celników. 
 
Najpierw podczas kontroli przeprowadzonej w jednym ze sklepów wielobranżowych w Zambrowie celnicy natrafili na 200 szt. zestawów klocków, które swym wyglądem i charakterystycznym wzornictwem przypominały produkty znanej duńskiej marki.
 
Następnie w podobnym sklepie na terenie Łomży funkcjonariusze ujawnili kolejne 300 szt. zabawek, które bezprawnie oznaczone zostały chronionymi prawem znakami towarowymi.
 
W obu sprawach powiadomieni zostali przedstawiciele firm – właścicieli praw do znaków towarowych. Sporządzone zostały także wnioski o ściganie i ukaranie właścicieli zatrzymanych towarów w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z ustawy Prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
«Powrót