«Powrót

Papierosy w ładunku folii izolacyjnej

Papierosy w ładunku folii izolacyjnej

Papierosy w ładunku folii izolacyjnej

palety z papierosami na naczepie i pies służbowy, który je znalazł
palety z papierosami na naczepie i rozsypane wokół
celnik rozpakowuje pakunki z paierosami
Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska udaremnili przemyt 90 tysięcy paczek białoruskich papierosów. Tytoniową kontrabandę celnicy znaleźli w ciężarówce przewożącej z Litwy do Holandii ładunek folii izolacyjnej.
 
Funkcjonariusze celni z Budziska pełniący służbę na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 50-letni Litwin twierdził, że wiezie do Holandii transport folii izolacyjnej i siatki z tworzywa sztucznego. To samo wynikało z przedstawionych celnikom dokumentów. Funkcjonariusze postanowili jednak sprawdzić przewożony ładunek i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim ciężarówki, a następnie o rewizji naczepy.
 
Podczas szczegółowej kontroli w której uczestniczył wyszkolony do wykrywania papierosów owczarek belgijski Andi okazało się, że wewnątrz rolek z folią izolacyjną ukryta jest tytoniowa kontrabanda. W sumie w 130 rolkach celnicy znaleźli 90 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 1 miliona złotych.
 
W sprawie przemytu Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe. Kierowca tira został przesłuchany. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka służąca do przewozu kontrabandy na parking Urzędu Celnego w Suwałkach. Za przemyt tak dużej liczby papierosów grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
«Powrót