«Powrót

Papierosy w ciężarówkach

Papierosy w ciężarówkach

Papierosy w ciężarówkach

ciężarówka w garażu przygotowana do kontroli
papierosy ukryte w panelach
Celnicy z Dorohuska udaremnili próbę przemytu wartych niemal 45 tys. zł papierosów. Kontrabanda jechała do Polski w dwóch ciężarówkach.
 
W sobotę (17.12.) celnicy z grupy zajmującej się zwalczaniem przestępczości znaleźli papierosy w ciężarowej scanii. Blisko 3,4 tys. paczek papierosów różnych marek ukrytych było w przednich kołach jezdnych. Do próby przemytu przyznał się kierujący pojazdem 48-letni obywatel Polski. Mężczyzna tłumaczył, że skusiła go perspektywa łatwego zarobku. Funkcjonariusze postawili mu zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Kierowcy grozi wysoka grzywna.
 
Na sprzedaży papierosów z przemytu chciał też zarobić 30-letni kierowca ciężarowego renault, który dzień wcześniej (16.12.) przejeżdżał przez przejście graniczne w Dorohusku. W elementach konstrukcyjnych części ładunkowej pojazdu obywatel Ukrainy upchał 1 tys. paczek papierosów. Mimo dobrego kamuflażu przemyt się nie udał. Papierosy znaleźli celnicy z wydziału zwalczania przestępczości, a winowajca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Mężczyzna złożył wniosek o zgodę na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i wpłacił ponad 11 tys. zł na poczet grożącej mu kary grzywny.
 
Postępowanie w obu sprawach prowadzi lubelski urząd celny. 
«Powrót