«Powrót

Papierosy spod maski

Papierosy spod maski

Papierosy spod maski

celnik, otwarta maska samochodu, schowane wewnątrz papierosy
papierosy upchane w skrytki samochodowe
Prawie 54 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli w trakcie kontroli drogowej w dniu 30 maja funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej. 
 
Nielegalny towar jest wart ponad 35 tys. zł. Papierosy przewoził kierowca osobowego Audi zatrzymany na drodze krajowej nr 22 pod Tczewem. 
 
W trakcie kontroli najpierw zapewniał funkcjonariuszy, że samochód nie jest jego własnością, a następnie prezentował pusty bagażnik auta na dowód, że nic nie przewozi. Problemy zaczęły się, gdy mężczyzna został poproszony o otwarcie pokrywy silnika. Zdenerwowany oświadczył, że maska się zacina i nie może jej otworzyć. 
 
Przyczyna takiego zachowania wyszła wkrótce na jaw. Po podniesieniu pokrywy okazało się, że cala przestrzeń wokół silnika wyłożona została papierosami bez polskich znaków akcyzy. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, a samochód został przewieziony do Gdyni i prześwietlony za pomocą skanera RTG. Okazało się, że papierosy pochowane są praktycznie w każdej wolnej przestrzeni auta. 
 
Łącznie funkcjonariusze wyjęli z różnych skrytek w pojeździe 53,8 tys. sztuk papierosów o wartości 35,7 tys. zł. Kierowca odpowie za przestępstwo karne skarbowe. Grozi mu grzywna do 720 stawek dziennych lub kara pozbawienia wolności do 3 lat. 
«Powrót