«Powrót

Noworoczne Spotkanie Samorządów

Noworoczne Spotkanie Samorządów

Noworoczne Spotkanie Samorządów

Premier Beata Szydło podczas debaty
Premier Beata Szydło podczas debaty
Inicjatorem Ogólnopolskiego Noworocznego Spotkania Samorządów był Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Debata odbyła się w sobotę (4.02 br.) murach G2A Areny – Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce. Udział w debacie wzięła premier RP Beata Szydło oraz Markku Markkula – Przewodniczący Europejskiego Komitetu Regionów. Podkarpacką Służbę Celną reprezentowała mł. insp. Jadwiga Zenowicz Dyrektor Izby Celnej w Przemyślu.
 
W spotkaniu uczestniczyło blisko 800 osób. Na Podkarpacie przyjechali samorządowcy z całego kraju, ministrowie, parlamentarzyści oraz wielu innych zaproszonych gości. Spotkanie otworzyła premier Beata Szydło, która podkreśliła rolę i znaczenie samorządu w rozwoju kraju. Wielokrotnie podkreślała, że samorząd jest kuźnią kadr, które są przygotowane do pełnienia najwyższych stanowisk w kraju.
 
Spotkanie miało charakter debaty obywatelskiej poświęconej Unii Europejskiej oraz samorządom w perspektywie Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
 
W spotkaniu uczestniczył również Markku Markkula – Przewodniczący Europejskiego Komitetu Regionów, który przyjechał na Podkarpacie, aby wziąć udział w debacie obywatelskiej poświęconej przyszłości Unii Europejskiej. Debata to pierwsze tego typu wydarzenie wspierane przez Europejski Komitet Regionów w Polsce w kontekście nowej kampanii „Rozważania nad Europą". Z inicjatywą zorganizowania takiej debaty wyszedł marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, który jest członkiem KR.
«Powrót