«Powrót

Nowa baza cargo w Katowice Airport

Nowa baza cargo w Katowice Airport

Nowa baza cargo w Katowice Airport

Ruszył nowy terminal cargo na śląskim lotnisku do obsługi ekspresowych przesyłek międzynarodowych.
Ruszył nowy terminal cargo na śląskim lotnisku do obsługi ekspresowych przesyłek międzynarodowych. 
 
W poniedziałek (23.05) odbyło się uroczyste otwarcie nowej bazy cargo w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz zaproszeni goście. Śląską Służbę Celną reprezentowali: Dyrektor Izby Celnej w Katowicach mł. insp. Barbara Basista, Zastępcy Dyrektora Izby Celnej w Katowicach insp. Dariusz Preficz oraz nadkom. Sławomir Musiał, Naczelnik Urzędu Celnego w Katowicach insp. Leszek Skura oraz Kierownik Oddziału Celnego Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice nadkom. Adam Bigaj. 
 
Nowa baza cargo o całkowitej powierzchni blisko 12 tys. m kw. jest ważnym elementem realizacji strategii rozwoju rynku przewozów towarów drogą lotniczą w Katowice Airport oraz w całej południowej Polsce. Lokalizacja bazy cargo bezpośrednio przed płytą postojową zdecydowanie przyspieszy i ułatwi obsługę frachtowców, co jest szczególnie istotne z perspektywy firm kurierskich. Śląski port lotniczy obsługuje najbardziej uprzemysłowiony region w Polsce z dużym nasyceniem firm branży motoryzacyjnej, czy też medycznej, które w znaczącej mierze korzystają z transportu lotniczego. Lokalizacja lotniska na skraju aglomeracji śląsko-dąbrowskiej sprawia, że port jest dostępny 24 h, 365 dni w roku bez żadnych ograniczeń. Doskonałe położenie lotniska w pobliżu autostrady A1 i drogi ekspresowej S1 w powiązaniu z systemem europejskich autostrad powoduje, że z transportu lotniczego korzystają przedsiębiorstwa z całej południowej Polski, północnych Czech i Słowacji. 
 
W nowym terminalu cargo znajdzie swoją siedzibę Oddział Celny Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice. Śląscy celnicy w porcie lotniczym od ponad 20 lat zapewniają bezpieczeństwo i płynność ruchu towarowego. Obsługując obrót graniczny Służba Celna realizuje zadania z zakresu ochrony rynku, środowiska i bezpieczeństwa obywateli. W 2015 roku śląscy celnicy odprawili prawie 3 mln pasażerów oraz ponad16 tys. ton towarów cargo. Doskonała infrastruktura nowego obiektu dla przesyłek cargo wpłynie na wzrost obsługi większej liczby paczek (docelowo do 3,5 tys. przesyłek/godzinę). Dzięki sorterom oraz znacznie zwiększonej liczbie bram załadowczych zostanie skrócony czas obsługi przesyłek. 
«Powrót