«Powrót

Noclegownie pod lupą mundurowych

Noclegownie pod lupą mundurowych

Noclegownie pod lupą mundurowych

funkcjonariusze wyjmują papierosy z samochodu
9 spraw karnych skarbowych, zabezpieczenie blisko 8 tys. paczek papierosów oraz 46 l alkoholu to efekt wspólnych działań prowadzonych w przemyskich noclegowniach przez funkcjonariuszy Służby Celnej, Straży Granicznej oraz Urzędu Kontroli Skarbowej. 
 
Funkcjonariusze mobilnej Grupy Kontrolnej Izby Celnej w Przemyślu, Straży Granicznej  z PSG Hermanowice oraz Grupy Realizacyjnej UKS Przemyśl przeprowadzili działania na terenie 2 noclegowni w Przemyślu. 
 
W trakcie prowadzonych czynności zatrzymano 6 osób obywatelstwa ukraińskiego ( 4 mężczyzn i 2 kobiety), u których wykryto 1831 paczek papierosów produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Towar, który był ich własnością znajdował się w pojazdach na terenie noclegowni lub w pomieszczeniach m.in. był ukryty w skrytkach w podłodze ( 1320 paczek.)
 
Na korytarzach i przed budynkiem noclegowni funkcjonariusze znaleźli także porzucone foliowe torby, w których znajdowało się kolejne 6033 paczek papierosów oraz 46,5 l wódki. W trakcie prowadzonych działań zabezpieczono także 55 szt. kosmetyków, najprawdopodobniej podróbek znanych światowych marek. Czynności kontrolne dotyczyły także legalności pobytu cudzoziemców w kraju, które prowadzone były przez funkcjonariuszy SG. 
 
Ujawniony towar został zatrzymany do dalszego postępowania. Działania zakończyły się wszczęciem 9 spraw karnych skarbowych. 
 
W działaniach brało udział  12 funkcjonariuszy Izby Celnej w Przemyślu wraz z 2 psami do wykrywania wyrobów tytoniowych- Lugo i Jake, 11 funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz 4 funkcjonariuszy Urzędu Kontroli Skarbowej.
«Powrót