«Powrót

Największe od kilku lat zabezpieczenie nielegalnej odzieży i perfum

Największe od kilku lat zabezpieczenie nielegalnej odzieży i perfum

Największe od kilku lat zabezpieczenie nielegalnej odzieży i perfum

Celnik stoi przy workach z podrobionymi ciuchami
Worki z podrobioną odzieżą
Podrobione perfumy na regałach

30 tys. sztuk podrobionej odzieży i perfum znanych marek o wartości rynkowej 3 mln złotych zabezpieczyli policjanci opolskiego CBŚP wraz z Izbą Celną w Łodzi i wywiadem skarbowym z Opola. Podrobiony towar znanych światowych marek znajdował się w 5 kontenerach na bazarze w Tuszynie. Funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego Marka S., który handlował nielegalnym towarem. Mężczyzna usłyszy zarzuty obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi mienia znacznej wartości. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze opolskiego CBŚP ustalili operacyjnie, że na bazarze w Tuszynie ma miejsce handel odzieżą i perfumami z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Zwrócili się więc o pomoc do łódzkiej Izby Celnej jak i wywiadu skarbowego UKS z Opola. Służby wkroczyły na bazar w Tuszynie i skontrolowały 5 kontenerów, których właścicielem był 42-letni Marek S. W kontenerach funkcjonariusze zabezpieczyli towary o rynkowej wartości 3 mln złotych. Była to odzież, jak też perfumy. Policjanci zabezpieczyli również metki i etykiety różnych firm i ustalili, że mężczyzna sprowadzał tanią odzież, a następnie znakował ją i sprzedawał, jako oryginały.

 

Było to jedno z największych zatrzymań podrabianych towarów na terenie województwa łódzkiego w ostatnich latach.

 

W całym 2015 roku funkcjonariusze Izby Celnej w Łodzi zabezpieczyli niemal 8 tys. sztuk „podróbek" o wartości 500 tys. złotych.  

«Powrót