«Powrót

Migranci schowani pod naczepą tira

Migranci schowani pod naczepą tira

Migranci schowani pod naczepą tira

 funkcjonariusz Służby Celnej i Straży Granicznej z Budziska i 2 migrantów z Azji
W poniedziałek 26 września na drodze krajowej nr 8 funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska ujawnili 2 migrantów z Azji ukrytych pod naczepą łotewskiego tira. Azjatów oraz litewskiego kierowcę wraz ze zmiennikiem przejęli współpracujący z celnikami strażnicy graniczni z Placówki SG w Rutce-Tartak.
 
W poniedziałek wieczorem, tuż za granicą z Litwą celnicy z Budziska zatrzymali do kontroli łotewskiego tira. Podczas szczegółowego sprawdzania naczepy funkcjonariusze odkryli, że w skrzyni przeznaczonej do przewozu palet ukrywają się dwaj młodzi mężczyźni. 
 
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy przejęli sprawę w ramach kontroli legalności pobytu ustalili, że są to obywatele Sri Lanki w wieku 20 i 30 lat, nieposiadający dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju.
 
Zgodnie z obowiązującymi procedurami obywatele Sri Lanki najprawdopodobniej jutro zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Litewski kierowca oraz jego zmiennik odpowiedzą natomiast przed sądem za zorganizowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom.
«Powrót