«Powrót

Magazyn trefnego alkoholu w garażu

Magazyn trefnego alkoholu w garażu

Magazyn trefnego alkoholu w garażu

magazyn z „lewym
Śląscy celnicy zlikwidowali magazyn z „lewym" alkoholem w katowickiej dzielnicy Załęże. Mundurowi zabezpieczyli ponad 470 litrów nielegalnego alkoholu oraz urządzenia do oczyszczania skażonego alkoholu. 
 
Funkcjonariusze śląskiej Służby Celnej zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy marki Volkswagen Passat. Pojazdem kierował 51-letni mieszkaniec Katowic. W wyniku kontroli samochodu celnicy ujawnili 50 butelek plastikowych z alkoholem. Towar nie był oznaczony banderolami. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili 426 litrów lewego alkoholu, bez jakichkolwiek oznaczeń. Towar był magazynowany w garażu w katowickiej dzielnicy Załęże. Garaż należał do katowiczanina. Na miejscu celnicy zabezpieczyli również urządzenia do oczyszczania skażonego alkoholu, butelki oraz kapsle. Łączną wartość przechwyconej spirytusowej kontrabandy mundurowi oszacowali na blisko 38 tysięcy złotych. 
 
Właściciel trefnego alkoholu został przesłuchany, postawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Dokładny rozmiar nielegalnego procederu oraz czas jego trwania ustali postępowanie karne skarbowe. O wysokości kary zdecyduje sąd.
 
Funkcjonariusze Służby Celnej przestrzegają przed kupowaniem alkoholu i wyrobów tytoniowych z niepewnych źródeł, gdyż mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego. Nielegalne wyroby alkoholowe produkowane są z alkoholu technicznego, który znajduje się w rozpuszczalnikach oraz płynach przeciwoblodzeniowych. Zawierają wiele szkodliwych substancji, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka m.in. metanol, glikol oraz, będący efektem odkażania, chloroform. Nie warto ryzykować życia i zdrowia zaopatrując się w alkohol poza legalnymi punktami sprzedaży.
«Powrót