«Powrót

Lugo wywęszył kontrabandę.

Lugo wywęszył kontrabandę.

Lugo wywęszył kontrabandę.

Labrador przy wykrytej kontrabandzie papierosowej

1798 paczek papierosów o wartości 24 tys. złotych usiłował nielegalnie wwieźć do Polski kierowca autokaru przez przejście graniczne w Korczowej. Przemyt udaremnili mu funkcjonariusze Służby Celnej z pomocą labradora Lugo i skanera do prześwietlania pojazdów.


Tu przed północą 23/24 sierpnia do kontroli celnej na przejściu granicznym w Korczowej skierowany został autokar relacji Iwano- Frankowsk- Warszawa.  Już w trakcie wstępnych oględzin, funkcjonariusze Służby Celnej postanowili, że szczegółowo skontrolują ten pojazd. Autokarem zainteresował się także Lugo, pracujący z celnikami od ubiegłego roku  labrador, wyszkolony w wykrywaniu papierosów.
Bezbłędny węch psa a także prześwietlenie autokaru urządzeniem rentgenowskim nie pozostawiły wątpliwości, że nagrzewnica i dach pojazdu zostały przerobione po to, aby ukryć w nich tytoniową kontrabandę. W tych miejscach ukrytych było 1798 paczek papierosów różnych marek produkcji zagranicznej, bez polskich znaków akcyzy.


Wobec kierowcy, który przyznał się do ukrycia nielegalnego towaru, wszczęto postępowanie karne skarbowe. Celnicy zatrzymali nielegalny towar oraz zwrócili się do Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, na poczet której zajęto kwotę 5 tys. zł.

«Powrót