«Powrót

Lewe papierosy i ucieczka przed kontrolą

Lewe papierosy i ucieczka przed kontrolą

Lewe papierosy i ucieczka przed kontrolą

zatrzymanie uciekającego pojazdu
Kontrola bagażnika - celnicy znajdują blisko 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy
16 października lubuscy celnicy prowadzili wspólne kontrole z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Około południa wytypowano do kontroli samochód osobowy mazda na niemieckich numerach, którym kierował 58-letni mieszkaniec Zielonej Góry. 
 
Początkowo samochód zwolnił, jakby stosując się do znaków funkcjonariuszy, później jednak gwałtownie przyspieszył, próbując ominąć patrol. Celnicy wezwali policjantów z komendy w Słubicach i udali się za uciekającym samochodem. Długo jednak nie trzeba było czekać na efekty szalonego pomysłu, gdy zdesperowany kierowca próbował skręcić w leśną drogę, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.
 
Kontrola bagażnika ujawniła przyczynę desperackich decyzji kierowcy. Celnicy znaleźli blisko 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.  Na nielegalnym towarze ciąży prawie 55 tysięcy należności podatkowych i celnych.
 
Policjanci ukarali lekkomyślnego kierowcę mandatem za spowodowanie kolizji, a celnicy dopatrzyli się na opakowaniach nielegalnych papierosów niezbyt dobrze podrobionego podobieństwa do znanej marki producenta papierosów.  
«Powrót