«Powrót

Kontrabanda za… pięć milionów

Kontrabanda za… pięć milionów

Kontrabanda za… pięć milionów

Funkcjonariusze  Służby Celnej i Straży Granicznej stoją przy przemycanym towarze
Przemyt 367 tys. paczek papierosów wartych blisko pięć milionów złotych udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej z kolejowego przejścia granicznego w Terespolu. To największa jednorazowa przesyłka papierosów przejęta w tym roku w województwie lubelskim i największa w Polsce jeśli chodzi o przemyt w pociągach towarowych.
Mundurowi znaleźli papierosy w poniedziałek (04.07.) wieczorem, podczas kontroli pociągu towarowego jadącego z Białorusi do Polski. Przemyt zapakowany był do ponad siedmiuset kartonowych pudeł i ukryty w dwóch kontenerach. 
Po wydobyciu wszystkich kartonów i przeliczeniu ich zawartości okazało się, że sprawcy próbowali przemycić do naszego kraju gigantyczną liczbę papierosów – w sumie 367 tys. paczek (7 340 000 szt.), których szacunkowa wartość rynkowa przekracza 4,8 mln złotych.
Trwa ustalanie organizatorów przemytu. Okoliczności sprawy bada Urząd Celny w Białej Podlaskiej. 
Choć część przemycanych do Polski papierosów to papierosy dostępne w regularnej sprzedaży w krajach ich pochodzenia, warto pamiętać, że nie dotyczy to całości zatrzymywanej kontrabandy. Papierosy nadal należą do najczęściej podrabianych produktów. Ich konsumenci powinni zdawać sobie sprawę z tego, że papierosy takie produkowane są często poza jakąkolwiek kontrolą, z odpadów i tytoniu najgorszej jakości, co sprawia, że są wielokrotnie bardziej szkodliwe od papierosów legalnych.
«Powrót