«Powrót

Kontrabanda w Łomży i w Kuźnicy

Kontrabanda w Łomży i w Kuźnicy

Kontrabanda w Łomży i w Kuźnicy

 

Najpierw celnicy z Łomży skontrolowali miejscowe targowisko, na którym znaleźli skrzętnie poukrywane i przeznaczone do dalszej sprzedaży 700 paczek papierosów pochodzących z przemytu oraz 1,65 kg nielegalnego tytoniu do palenia.
 
Następnie pozyskane informacje skierowały funkcjonariuszy na jedną z prywatnych posesji w Łomży, gdzie w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znaleźli blisko 1600 paczek papierosów różnych marek. 45-letnia właścicielka posesji przyznała się do ich nabycia i przechowywania. Kobiecie przedstawiono już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka kara grzywny i utrata nielegalnego towaru.
 
Kolejne zatrzymanie tytoniowej kontrabandy miało miejsce na przejściu granicznym w Kuźnicy. Tam celnicy w wyniku przeszukania citroena na białoruskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowała czteroosobowa rodzina z Mińska, ujawnili 1000 paczek papierosów ukrytych w podwójnej podłodze auta. W wykryciu przemytu pomogła celnikom Luna – służbowy owczarek belgijski.

Przeciwko 33-letniemu kierowcy citroena Służba Celna wszczęła sprawę karną skarbową rekwirując nielegalny towar oraz przystosowanych do przemytu samochód. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna.
«Powrót