«Powrót

Kontrabanda na posesji

Kontrabanda na posesji

Kontrabanda na posesji

Kontrabanda znaleziona na posesji
12.796 paczek nielegalnych papierosów, ponad 1200 litrów alkoholu z nieznanego źródła i 189 kilogramów tytoniu do palenia zarekwirowali, w trakcie wspólnej akcji, celnicy z Grupy Mobilnej w Piotrkowie Trybunalskim i funkcjonariusze  Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach. 
Nielegalne wyroby akcyzowe funkcjonariusze zabezpieczyli na terenie posesji w Piotrowie Trybunalskim, należącej do mężczyzny podejrzewanego o handel kontrabandą na dużą skalę. 
W trakcie dokładnego przeszukania zabudowań okazało się, że 55-letni piotrkowianin w wielu miejscach na swojej posesji ukrył nielegalne towary. 
Jedna ze skrytek znajdowała się w niewielkim pomieszczeniu, ukrytym pod schodami domu. Do pomieszczenia można było się dostać tylko od strony piwnicy, po usunięciu maskujących płyt. W skrytce funkcjonariusze znaleźli nielegalne papierosy i alkohol nieznanego pochodzenia.  
Łącznie, na terenie posesji, mundurowi zarekwirowali 12.796 paczek papierosów, 189 kilogramów tytoniu do palenia i 1211 litrów alkoholu bez wymaganych znaków akcyzy. Dodatkowo, na poczet grożących mężczyźnie kar finansowych, zabezpieczyli ok. 50 tys. zł w gotówce.
Gdyby nielegalne towary, zamiast do magazynu depozytowego, trafiły na targowiska Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ponad 420 tys. złotych. Na tyle bowiem celnicy szacują wysokość narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego.
«Powrót