«Powrót

Kolejna odsłona walki celników z nielegalnym hazardem

Kolejna odsłona walki celników z nielegalnym hazardem

Kolejna odsłona walki celników z nielegalnym hazardem

kontrola autmatów przez funkcjonariuszy
automat do gier
Sukcesem zakończyły się kolejne działania zachodniopomorskich funkcjonariuszy. Zatrzymano 85 nielegalnych automatów do gier hazardowych.
 
Koniec listopada i początek grudnia był okresem zakrojonej na szeroką skalę akcji likwidacji punktów i salonów, w których urządzane są nielegalne gry hazardowe.
 
Akcja objęła 4 powiaty województwa zachodniopomorskiego – szczeciński, świnoujski, policki i stargardzki. Funkcjonariusze celni wkroczyli do 12 wytypowanych lokali, nie zawsze bez konieczności pokonania przeszkód. Dzięki ich doświadczeniu obyło się bez użycia siły i pomocy Policji.
 
Razem z automatami zajęto znajdujące się w nich pieniądze. W jednym z lokali, w 9 automatach była to kwota blisko 7.300 zł.
 
W efekcie przeprowadzonych działań do magazynu celnego trafiło łącznie aż 85 nielegalnych urządzeń. Od początku roku zachodniopomorska Służba Celna zajęła już ponad 1200 nielegalnych automatów.
 
Z końcem grudnia 2015 wygasły ostatnie zezwolenia na zgodną z prawem eksploatację automatów poza kasynami gry. Jednak z powodu niezwykłej zyskowności nielegalnego procederu i pomimo wzmożonych kontroli, na rynku „jak grzyby po deszczu" ciągle pojawiają się nowe urządzenia.  
«Powrót