«Powrót

Historyczne przedmioty kolekcjonerskie w bagażu przemytnika

Historyczne przedmioty kolekcjonerskie w bagażu przemytnika

Historyczne przedmioty kolekcjonerskie w bagażu przemytnika

Gwizdek
Historyczne kolekcjonerskie przedmioty
Klamra
Medale
Zdjęcia
Zegar
81 sztuk różnego rodzaju historycznych przedmiotów kolekcjonerskich wykryli funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego w Medyce. Wśród cennych przedmiotów były m.in. klamry wojskowe, guziki umundurowania wojskowego, fotografie, medale (odznaczenia) wojskowe.
 
Wczoraj (28 grudnia br.) około godziny 12 do odprawy celnej podjechał bus na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem 45-letni obywatel Ukrainy (legitymujący się portugalskim paszportem), zgłosił funkcjonariuszowi Służby Celnej tylko rzeczy osobiste oraz poinformował, że celem jego podróży jest Portugalia. Już podczas wstępnej kontroli okazało się, ze mężczyzna przewozi powyżej dozwolonej normy papierosy (4 kartony). Później w jednym z bagaży funkcjonariusze wykryli cenne kolekcjonerskie przedmioty. 
Wśród niezgłoszonych do odprawy celnej przedmiotów były: zegarek na łańcuszku, klamry do pasów wojskowych, gwizdek metalowy, fotografie, medale (odznaczenia) wojskowe oraz rosyjskie godło wojskowe. Najwięcej, bo aż 60 sztuk to różnego rodzaju guziki umundurowania wojskowego.
Mężczyzna wyjaśnił Służbie Celnej, że nie jest właścicielem zatrzymanych przedmiotów, miał je tylko przewieźć do Portugalii na zlecenie znajomego, który kupił te rzeczy w Internecie.
Wszystkie przedmioty zostały zatrzymane przez Służbę Celną do postępowania karnego skarbowego, a o ich losie zadecyduje sąd oraz Wojewódzki Konserwator Zabytków.
«Powrót