«Powrót

Hazardowe żniwo

Hazardowe żniwo

Hazardowe żniwo

celnik stający przy nielegalnych automatach do gier hazardowych.
W trakcie dwóch dni do magazynów śląskich celników trafiło 30 nielegalnych automatów do gier hazardowych. 
 
W czwartek (03.11) funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach uzyskali informację, że w jednym z lokali w Katowicach mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Służby Celnej udali się do lokalu na ulicy gen. Jankego w Katowicach. Na miejscu mundurowi ujawnili nielegalne urządzenia, na których urządzane były gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. W efekcie tych działań celnicy zatrzymali 10 nielegalnych automatów do gry. Funkcjonariusze zabezpieczyli również gotówkę na wypłatę wygranych oraz specjalne kable zasilające do automatów. W tym punkcie nielegalne automaty do gier hazardowych celnicy ujawnili i zatrzymali latem 2016 roku.
 
Tego samego dnia 14 sztuk nielegalnych urządzeń mundurowi zatrzymali w punktach gier zlokalizowanych w Dąbrowie Górniczej, Świętochłowicach i Rudzie Śląskiej. W kolejnym dniu śląscy celnicy ujawnili 6 sztuk nielegalnych automatów w Czeladzi i Siewierzu. Wszystkie nielegalne urządzenia trafiły do magazynów śląskiej Służby Celnej. Zatrzymane automaty stanowią dowód w postępowaniu, które wyjaśni, kto organizował nielegalne gry. Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara administracyjna 12 tys. złotych za każdy automat oraz odpowiedzialność karna skarbowa (kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie łącznie).Zgodnie z obowiązującymi przepisami ograniczenie możliwości organizowania gier na automatach wyłącznie do kasyn jest niezbędne dla ochrony społeczeństwa przed negatywnymi skutkami hazardu.
 
Tylko od początku 2010 roku śląscy celnicy zatrzymali blisko 10,8 tys. sztuk automatów, które działały niezgodnie z obowiązującymi przepisami. 
«Powrót