«Powrót

Gigantyczny przemyt w Koroszczynie

Gigantyczny przemyt w Koroszczynie

Gigantyczny przemyt w Koroszczynie

celnik wyładowuje kartony papierosów z tira
kartony papierosów wyładowane z tira
Celnicy ujawnili przemyt papierosów o wartości rynkowej blisko 4 milionów złotych. To trzeci co do wielkości przemyt papierosów udaremniony w tym roku przez funkcjonariuszy celnych na lubelskim odcinku granicy wschodniej.
 
Do wykrycia gigantycznej kontrabandy doszło na terenie terminala odpraw celnych w Koroszczynie na granicy z Białorusią. Po wstępnych oględzinach ciężarówki na białoruskich numerach rejestracyjnych celnicy zdecydowali o dokładnym sprawdzeniu pojazdu. Już po kilkunastu minutach mundurowi mieli pewność, że w zgłoszonym do odprawy towarze ukryto tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po trwającym blisko dwie doby rozładunku i liczeniu kontrabandy okazało się, że w naczepie próbowano przemycić na teren Unii Europejskiej prawie 300 tysięcy paczek papierosów.
 
Kierujący ciężarówką 37-letni obywatel Białorusi nie przyznał się do próby przemytu. Mężczyzna wyjaśnił, że nic nie wiedział o nielegalnym ładunku.
 
37-latkowi grozi bardzo wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Jako dowody w sprawie celnicy zatrzymali przemycane papierosy oraz ciężarówkę wraz ze zgłoszonym do odprawy towarem.
 
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.
«Powrót