«Powrót

Garaż z „trefnym” tytoniem

Garaż z „trefnym” tytoniem

Garaż z „trefnym” tytoniem

garaż na terenie dzielnicy Łódź-Górna z workami z tytoniem
Funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej z Wydziału Zwalczania Przestępczości rozbili kolejny w tym roku magazyn nielegalnych wyrobów akcyzowych. W jednym z garaży na terenie dzielnicy Łódź-Górna zarekwirowali 1410 kilogramów tytoniu bez akcyzy. 
 
Funkcjonariusze ustalili, że w jednym z garaży w południowej części Łodzi mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych. Po wytypowaniu pomieszczenia, w którym mógł działać nielegalny magazyn, postanowili sprawdzić jego wnętrze za pomocą endoskopu-urządzenia do kontroli, przeznaczonego do badania i nagrywania obrazu z trudno dostępnych miejsc, gdzie wprowadzenie normalnej kamery jest niemożliwe. 
 
Kiedy na monitorze endoskopu celnicy zobaczyli jutowe worki, w jakie często pakowany jest nielegalny tytoń, podjęli decyzję o przeszukania pomieszczenia. Po sforsowaniu drzwi siłą okazało się, że garaż rzeczywiście wypełniony jest workami z tytoniem. Funkcjonariusze znaleźli w nim 1.410 kilogramów tego towaru. 
 
Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia właściciela nielegalnych wyrobów akcyzowych, a jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Sprawca odpowie za narażenia Skarbu Państwa na straty w wysokości co najmniej 1.1 mln złotych. 
«Powrót