«Powrót

Dziewiąta linia produkcyjna

Dziewiąta linia produkcyjna

Dziewiąta linia produkcyjna

Celnik obok kartonów wypełnionych suszem tytoniowym
Maszyna do produkcji tytoniu
W dniu 04 sierpnia 2016 r. funkcjonariusze Służby Celnej z Referatu Grupa Mobilna w Kłodzku z policjantami KPP ze Strzelina oraz CBŚ Jelenia Góra zlikwidowali w Wiązowie kolejną nielegalną linię produkującą wyroby tytoniowe na Dolnym Śląsku.
 
W efekcie wspólnych działań zajęto blisko 9 ton  tytoniu i suszu tytoniowego, maszyny do cięcia tytoniu, suszarnię bębnową oraz inne urządzenia i akcesoria do nielegalnej produkcji. W związku ze sprawą policja zatrzymała cztery osoby.
 
To już dziewiąta nielegalna linia produkcyjna ujawniona w tym roku na Dolnym Śląsku. W magazynach Izby Celnej we Wrocławiu składowane są 24 tony tytoniu, który zajęto podczas likwidacji pokątnej produkcji. Poza uszczupleniami fiskalnymi, zwracamy uwagę na warunki, w jakich produkowano i przechowywano wyroby tytoniowe. Zazwyczaj są to piwnice, garaże, strychy czy, tak jak w tym przypadku hale magazynowe. Do papierosów, które są sprzedawane na targowiskach i mają niższą cenę trafiają różne komponenty – np. kora drzewna. Służba Celna przestrzega przed kupnem nielegalnych papierosów.
«Powrót