«Powrót

Celny strzał w nielegalny salon gier

Celny strzał w nielegalny salon gier

Celny strzał w nielegalny salon gier

automat do gry
Śląscy celnicy zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Częstochowie. Mundurowi zabezpieczyli 26 automatów i ruletkę. Nielegalne urządzenia trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celnej. 
 
W sobotę (03.09) funkcjonariusze śląskiej Służby Celnej przeprowadzili kontrolę i zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych na terenie Częstochowy. Wejście do nielegalnego salonu gier na automatach było stale monitorowane. Obsługa lokalu decydowała o tym, kto mógł wejść do salonu gier. Celników w czynnościach wspomagali policjanci. z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach W lokalu mundurowi ujawnili wydruki zdjęć funkcjonariuszy Służby Celnej, którzy na terenie Częstochowy prowadzą kontrole gier hazardowych. 
 
Nielegalny salon gier hazardowych urządzony był w dwóch salach. W pierwszej mundurowi ujawnili 9 automatów do gier hazardowych. Do drugiej sali prowadziły dodatkowe drzwi z elektrozamkiem, otwierane za pomocą pilota. Tam funkcjonariusze znaleźli kolejne urządzenia, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. W nielegalnym salonie celnicy ujawnili łącznie 26 automatów o gier hazardowych oraz ruletkę wielostanowiskową. Na miejscu celnicy zabezpieczyli klucze do stacyjek automatów oraz kluczyki pozwalające na dostęp do oprogramowania automatów, pilot zdalnego sterowania do wyłączania automatów, zapiski z wypłatami wygranych pieniężnych oraz blisko 6 tys. złotych gotówki. 
 
Nielegalne urządzenia trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celnej. Zostały zatrzymane, jako dowód do sprawy karnej skarbowej. Nielegalne urządzanie i prowadzenie gier na automatach, gier losowych lub zakładów wzajemnych jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie. Dodatkowo, podmiotowi, który urządzał nielegalne gry hazardowe grozi wysoka kara pieniężna. 
 
Likwidacja nielegalnych salonów gier przynosi skutek w postaci sprawnego eliminowania szarej strefy. Hazard jest uzależnieniem, które ma negatywny wpływ na wiele dziedzin życia społecznego i jest przyczyną wielu patologii i zagrożeń, a nawet przestępstw kryminalnych. Nielegalny hazard to często narzędzie do „prania brudnych pieniędzy" i legalizacji dochodów, które mogą mieć związek z działalnością grup przestępczych, zajmujących się przemytem, handlem narkotykami i przestępstwami podatkowymi. Podmioty, które działają w szarej strefie nie płacą podatków i zezwalają na udział w grach dzieciom i młodzieży poniżej 18 roku życia. 
«Powrót