«Powrót

Celnik zatrzymał pijanego kierowcę

Celnik zatrzymał pijanego kierowcę

Celnik zatrzymał pijanego kierowcę

radiowóz Służby Celnej
Funkcjonariusz grupy mobilnej Izby Celnej w Katowicach zatrzymał pijanego kierowcę. Mundurowy właśnie wracał po zakończeniu działań kontrolnych. Niewiele brakowało, a pijany kierowca spowodowałby kolizję z radiowozem śląskich celników. 
 
Do zdarzenia doszło w czwartek (13.10) późnym wieczorem w Chorzowie. 
 
Funkcjonariusz śląskiej Służby Celnej zauważył, że auto na chorzowskich numerach rejestracyjnych porusza się „zygzakiem" i niebezpiecznie zajeżdża drogę innym kierującym. Takie zachowanie wskazywało, że kierowca prawdopodobnie prowadzi samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mundurowy natychmiast powiadomił policję i udał się za podejrzanym pojazdem. Gdyby nie refleks doświadczonego celnika kierowca spowodowałby kolizję z radiowozem Służby Celnej. 
 
Funkcjonariusz śląskiej Służby Celnej zatrzymał pojazd i zabrał kierowcy kluczyki. Po kilku minutach pojawił się na miejscu zdarzenia patrol policji. 
 
Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawę poprowadzą chorzowscy policjanci. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi nie tylko utrata prawa jazdy, ale również do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.
 
Mobilne patrole Służby Celnej bardzo często spotykają z nietypowymi zdarzeniami na drogach. Mają na swoim koncie wprawne zabezpieczenia miejsc wypadków i kolizji oraz skuteczną pomoc przedmedyczną, której udzielili poszkodowanym. Tym razem szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariusza śląskiej Służby Celnej zapobiegła kolizji uczestników ruchu z pijanym kierowcą. Funkcjonariuszem, który czuwa nad bezpieczeństwem innych, jest się również po zakończeniu służby.
«Powrót