«Powrót

Celnicy zlikwidowali leśną bimbrownię

Celnicy zlikwidowali leśną bimbrownię

Celnicy zlikwidowali leśną bimbrownię

Funkcjonariusz podlaskiej Służby Celnej likwiduje bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Gródka
Funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Gródka (pow. białostocki). W ręce celników wpadło ponad 100 litrów tzw. „ducha puszczy" oraz aparatura do produkcji nielegalnego alkoholu.
 
Funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Białymstoku ustalili, że w Puszczy Knyszyńskiej w okolicach Gródka funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol. Celnicy wkroczyli na jej teren zaskakując nadzorujących produkcję alkoholu dwóch mężczyzn w wieku 53 i 42 lat.
 
Oprócz sprzętu służącego do produkcji bimbru (kotła, pompy, alkoholomierzy i beczek) celnicy znaleźli na miejscu 50 litrów alkoholu o mocy 50 %. Kolejne blisko 50 litrów nielegalnie wytworzonego alkoholu celnicy wykryli w mieszkaniach bimbrowników.
 
Funkcjonariusze Służby Celnej wszczęli przeciwko mężczyznom postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol. Natomiast aparaturę do jego produkcji zabezpieczyli współpracujący z celnikami policjanci. Bimbrownikom grożą kary grzywny.
«Powrót