«Powrót

Celnicy z pomocą Giny przechwycili 85 kg krajanki tytoniowej

Celnicy z pomocą Giny przechwycili 85 kg krajanki tytoniowej

Celnicy z pomocą Giny przechwycili 85 kg krajanki tytoniowej

Gina, labradorka specjalizująca się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych
paczki z krajanką tytoniową
30 zarekwirowanych paczek, 7 spraw karnych skarbowych, zatrzymanie 85 kg krajanki to efekt działań kontrolnych funkcjonariuszy Służby Celnej z Rzeszowa.
 
Funkcjonariusze celni z Grupy Mobilnej w Rzeszowie prowadzili działania kontrolne w podrzeszowskich firmach kurierskich. W kontroli pomagała im Gina, labradorka specjalizująca się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych.  Doświadczony  nos Giny nakierował celników na przesyłki, w których ujawnili łącznie 85 kg krajanki tytoniowej, o wartości rynkowej  sięgającej blisko 56,5 tys. złotych. 
 
Krajanka trafiła do magazynu depozytowego Służby Celnej, która wszczęła w związku z zatrzymaniem towaru łącznie 7 spraw karnych skarbowych. 
 
W podkarpackiej Służbie Celnej pełni służbę 19 psów, które wspierają funkcjonariuszy w wykrywaniu wyrobów tytoniowych i narkotyków. Dzięki ich pomocy, tylko w I półroczu 2016  na czarny rynek nie trafiło 4 mln sztuk papierosów, 276 kg tytoniu; 6,5 kg i 17 sadzonek marihuany, 140 g mefedronu.
 
Gina pracuje w podkarpackiej Służbie Celnej od 3 lat. Jako ostatni, dołączył do drużyny Jake- Springer angielski, którego zadaniem jest również walka z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.
«Powrót