«Powrót

Celnicy z Medyki udaremnili przemyt ponad 1 kg marihuany

Celnicy z Medyki udaremnili przemyt ponad 1 kg marihuany

Celnicy z Medyki udaremnili przemyt ponad 1 kg marihuany

marihuana w foliowych workach
Przemyt 1,14 kg marihuany w 18 foliowych workach udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.  Narkotyki ukryte były w podwójnym dnie torby podróżnej. Dalsze czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.
 
Funkcjonariusz Służby Celnej wytypował do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód marki Toyota, którym podróżowało 3 mężczyzn. Za kierownicą pojazdu zasiadał 62-letni obywatel Ukrainy.
 
Podczas rewizji, w jednej z toreb podróżnych, funkcjonariusz celny wykrył podwójne dno bagażu, w którym schowanych było 18 zamkniętych próżniowo worków z zielonym suszem. 
 
Podczas  wstępnej identyfikacji towaru celnicy skorzystali z narkotestu oraz  pomocy służbowego psa Straży Granicznej. Dalsze badania  przeprowadzone w laboratorium celnym Izby Celnej w Przemyślu potwierdziły, że wykryta substancja to marihuana. 
 
Dalsze czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej  w Przemyślu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.  
 
Zatrzymany kierowca usłyszał zarzut przemytu znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat. Wobec zatrzymanego, sąd zadecydował o tymczasowym areszcie na okres 2 miesięcy.
 
Jest to kolejna w tym roku, próba przemytu marihuany przez przejście graniczne w Medyce, udaremniona przez Służbę Celną. Największe wykrycie w tym roku miało miejsce w czerwcu, kiedy funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce zapobiegli wprowadzeniu na czarny rynek 27 kg marihuany.
 
Od początku tego roku, funkcjonariusze Służby Celnej na Podkarpaciu zatrzymali łącznie 44 kg, 136 tys. sztuk oraz 17 litrów różnego rodzaju środków odurzających.
«Powrót