«Powrót

Celne uderzenie w podziemie hazardowe

Celne uderzenie w podziemie hazardowe

Celne uderzenie w podziemie hazardowe

nielegalne automaty do gier
Tylko w ciągu trzech dni funkcjonariusze Służby Celnej z Zamościa przejęli sześćdziesiąt nielegalnych automatów do gier.
 
Dwa duże nielegalne salony gier na automatach zamojscy mundurowi rozbili w sobotę (19.11.). Oba lokale znajdowały się przy jednej z głównych ulic Tomaszowa Lubelskiego. Funkcjonariusze  zajęli w sumie 29 działających tam niezgodnie z prawem maszyn. 
 
Kilka dni wcześniej (14-15.11) celnicy z podobną kontrolą zawitali do kilkunastu miejsc w Zamościu. Były to głównie bary, restauracje i inne lokale zaaranżowane na punkty gier. Stróże prawa sprawdzali pochodzenie oraz legalność znajdujących się tam „jednorękich bandytów". W efekcie do magazynu urzędu celnego trafiło 31 nielegalnych urządzeń. 
 
Wszystkie zatrzymane automaty będą stanowiły dowód w prowadzonych przez Urząd Celny w Zamościu postępowaniach.
 
***
 
Zgodnie z obowiązującym prawem automaty mogą być ustawione wyłącznie w kasynach gry, na podstawie udzielonej koncesji. Osobom łamiącym zakaz grożą sankcje karne i finansowe.
Warto też pamiętać, że niewinna na pozór zabawa na automatach niesie ze sobą negatywne skutki społeczne i może prowadzić do groźnego uzależnienia. Uzależnienie od gier na automatach bywa porównywane przez specjalistów z uzależnieniem od narkotyków.
«Powrót